#حدیث_مهدوی

حضرت فاطمه زهرا(س)

«یا فاطمه والذی بعثنی بالحق، ان منهما مهدی هذه الأمة، اذا صارت الدنیا هرجا و مرجا و تظاهرت الفتن و تقطعت السبل و اغار بعضهم علی بعض، فلا کبیر یرحم صغیرا و لا صغیر یوقر کبیرا فیبعث الله عزوجل عند ذلک من یفتح حصون الضلالة: و قلوبا غلفا یقوم بالدین فی آخر امان کما قمت به فی اول امان و یملأ الأرض عدلا کما ملئت جورا».

حضرت زهرا می فرمایند پدرم به من فرمودند: «ای فاطمه! سوگند به خداوندی که مرا به حق برانگیخت، مهدی این امت از این دو (حسن و حسین) می باشد [مادر امام باقر فرزند امام حسن و پدر ایشان فرزند امام حسین هستند]. چون دنیا پر از هرج و مرج شد، فتنه ها همه جا را گرفت، راه‌ها  نا امن شد، گروهی بر گروهی شبیخون زدند، بزرگان بر زیردستان ترحم نکردند، کوچک‌ها احترام بزرگان را رعایت نکردند، خداوند در چنین زمان کسی را می فرستد که قلعه های ضلالت را فتح می کند و دل‌های بسته را می گشاید و دین را در آخر امان به پا می دارد، چنانکه من در اول زمان به پا داشتم. زمین را پر از عدل و داد کند، چنانکه پر از ستم شده باشد».

ذخائر العقبی/ ص136 و اربعین ابونعیم/ حدیث5

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود مقالات,سوالات درسی جدید دوستی دانلود پايان نامه server اموزش و خدمات اینستاگرام Tonya تا 30% تخفیف بسته‌های اینترنتی طرح درس نویسی پیش دبستان بوسیدن پای اژدها بهترین کانال